Motounealta multifunctionala Husqvarna 128 LDX
Lei /
| Motor | |
| Producator: | Husqvarna |
| Motor: | 2 timpi |
| Cilindree: | 28 cm³ |
| Putere: | 0.75 kW/1 cp |
| Motor X-Torq®: | Da |
| Sistem LowVib®: | Nu |
| Turatia maxima: | 8000 rpm |
| Turatia la relanti: | 2800 rpm |
| Consum de carburant: | 507 g/kWh |
| Carburant: | Benzina + Ulei |
| Echipament | |
| Ham: | Standard |
| Cap trimmy: | T25M10 |
| Disc: | Nu |
| Disc optional: | Nu |
| Dimensiuni globale | |
| Greutate: | 4.9 kg |
| Greutate (fara echipament de taiere): | 4.9 kg |
| Lungime tub: | 1320 mm |
| Diametru tub: | 24 mm |
| Ergonomia | |
| Nivel vibratii (ahv,eq) maner stanga-dreapta: | 2.9 / 3.4 m/s² |
| Emisii de zgomot la urechea operatorului: | 94 dB(A) |
| Specificatii diverse | |
| Filtru putere: | Pana la 2 CP |
| Volum rezervor carburant: | 0.4 l |
| Sistem Smart Start®: | Da |
| Comutator de oprire cu revenire automata: | Da |
| Maner ajustabil: | Nu |
| Tap 'n Go: | Da |
| Angrenaj conic pentru iarba: | Da |
| Aparatoare combinata: | Da |
| Manere moi: | Nu |
| Bucla harnasamentului reglabila: | Nu |
| Rezervor de carburant transparent: | Da |
| Maner ergonomic: | Da |
Buna ziua.
As dori sa imi spuneti si mie un pret pentru emondorul care se poate atasa acestei motounelte universale (fierastraul telescopic cu lant pentru crengi), precum si un tub de prelungire de 1 m.
multumesc
Accesoriul pentru taiat la inaltime PA1100 are lungimea totala de 1530 mm, iar lungimea tubului este de 1100 mm. Nu exista tub de prelungire ca accesoriu. Pret accesoriu 1138 lei (TVA inclus).
Buna ziua,ar face fata aceasta motounealta la 1000 mp trifoi si 300 mp iarba ?
Acest model este unul hobby, gandit pentru o suprafata de maxim 1000 mp. Poate face fata la suprafata mentionata de dvs, in conditiile in care se fac pauze de 15-30 min dupa fiecare plin.
Cu aceasta motocoasa utilizand discul se poate taia si lastari sau nu este recomandat.
Cu discul pe care l-ati primit odata cu motounealta puteti taia si tulpini verzi mai groase (lastari), dar fiind o unealta de 1,1 cp va recomand sa faceti ocazional aceste taieri. Pentru taieri frecvente de acest fel va trebuie un motor de peste 2 cp.