Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 142T
Lei /
| Motor | |
| Producator: | Husqvarna |
| Motor: | Briggs & Stratton |
| Denumire motor: | Husqvarna Series 7200 (Intek) |
| Cilindree: | 656 cm³ |
| Putere: | 11.1 kW@2600 rpm/15 cp |
| Racire motor: | Aer |
| Capacitate rezervor combustibil: | 9.5 l |
| Volum rezervor ulei: | 1.9 l |
| Consum de carburant: | 464 g/kWh |
| Transmisie: | Hidrostatica |
| Carburant: | Benzina |
| Metoda de taiere: | Colectare |
| Volum colector: | 320 l |
| Tip ungere motor: | Presiune |
| Filtru ulei: | Da |
| Tip filtru aer: | Hartie |
| Echipament | |
| Material carcasa: | Otel |
| Latime de taiere: | 107 cm |
| Inaltime de taiere, min-max: | 38-102 mm |
| Reglare inaltime de taiere: | Central/6 trepte |
| Metode taiere: | Colectare |
| Numar cutite: | 2 |
| Antrenare cutite: | Manual |
| Colector: | Inclus |
| Dimensiuni globale | |
| Greutate: | 244 kg |
| Dimensiune anvelope, fata-spate: | 15X6-6 / 18X9.5-8 |
| Ergonomia | |
| Emisii de zgomot la urechea operatorului: | 86 dB(A) |
| Transmisia | |
| Transmisia: | Hidrostatica |
| Fabricant transmisie: | Tuff Torq |
| Metoda de condus: | Actionare cu pedala |
| Viteza inainte (min-max): | 0-6.7 km/h |
| Viteza inapoi (min-max): | 0-2.54 km/h |
| Specificatii diverse | |
| Conector pentru furtunul de apa: | Da |
| Pornire fara soc: | Da |
| Sasiu robust din otel: | Da |
| Spatiu liber intre volan si scaun: | Da |
| Roti anti-scalp: | 4 |
| Suport pahar: | Da |
| Punte de taiere acoperita cu pulberi: | Da |
| Intrerupator de siguranta sub scaun: | Da |
| Indicator stare baterie cu priza de incarcare: | Da |
| Indicator de umplere a colectorului: | Da |
| Punte fata pivotanta: | Da |
| Scaun reglabil: | Da |
| Maneta reglaj inaltime de taiere montata pe aripa: | Da |
| Faruri: | Da |
| Contor cu alarma pentru service: | Da |
Buna ziua,
multumesc in primul rand pt raspunsul primit ( mai demult) la intrebarea mea.
Luna aceasta la sfarsit tb sa iau un tractoras de gazon , tb doar sa ma mai documetez si sa simt care…..
Eu am acum 7 ari de gazon si extind in primavara asta la 17 ari de gazon + pe o suprafata de inca 12 ari voi avea doar iarba si pomi ( nu fructiferi) ca intr-un parc-
Va rog sa-mi spuneti care este diferenta dintre TC 142 si 242?
Primul este mai ieftin dar are motor mai mare…..?
Al doilea e mai scump? de ce ? la ce suprafata maxima se preteaza 242 -ul?
Pot afla informatiile si telefonic de la d-voastra?
Multumesc
Sigur, va puteti informa telefonic la 0747160709.
Buna ziua,
scrie in prezentare ca poate fi folosit si la scarificare TC 142 -ul.ma intereseaza . In ce fel si cu ce costuri?
Multumesc.
Buna ziua,
Pentru operatiuni de scarificare se foloseste un accesoriu remorcat care poate fi atasat la tractor.
Scarificatorul poate fi achizitionat la pretul de 1124.00 lei TVA inclus. http://www.husqvarna.com/ro/search/?searchText=scarificator
Buna ziua, Spune-ți va rog dacă se accepta si rate, si in ce condiții ? Multumesc
Fiecare magazin lucreaza cu firme care acorda credite, deci conditiile difera de la un magazin la altul.