Motofierastrau Husqvarna 562 XP Mark II
4400 Lei / Buc
| Motor | |
| Producator: | Husqvarna |
| Motor: | 2 timpi |
| Cilindree: | 59.8 cm³ |
| Putere: | 3.5 kW/4.76 CP |
| Motor X-Torq®: | Da |
| Air Injection®: | Da |
| Sistem LowVib®: | Da |
| Racire motor: | Aer |
| Turatia la relanti: | 2800 rpm |
| Capacitate rezervor combustibil: | 0.65 l |
| Volum rezervor ulei: | 0.33 l |
| Consum de carburant: | 445 g/kWh |
| Carburant: | Amestec benzina+ulei |
| Filtru de aer cu sistem de fixare rapid: | Da |
| Capac cilindru fixat cu cleme: | Da |
| Pompă de carburant: | Da |
| Întrerupător combinat stop/șoc: | Da |
| Echipament | |
| Pas lant: | 3/8" |
| Lungimea recomandata a sinei: | 38-71 cm |
| Lungimea standard a sinei: | 45 cm |
| Viteza lantului la turatie maxima: | 21.4 m/s |
| Dimensiuni globale | |
| Greutate (fara echipament de taiere): | 5.9 kg |
| Ergonomia | |
| Nivel vibratii (ahv, eq) maner fata-spate: | 4,5 m/s² / 4 m/s² |
| Emisii de zgomot la urechea operatorului: | 107 dB(A) |
| Specificatii diverse | |
| Mâner posterior ergonomic: | Da |
| Marcaje pentru stabilirea direcţiei de doborâre: | Da |
| Întinzător de lanț montat pe laterală: | Da |
| Frână de lanț inerțială: | Da |
| Tip pompa ulei: | Debit reglabil |
| Capac de rezervor cu toarta rabatabila: | Da |
| Ambielaj din trei piese: | Da |
| Indicator transparent al nivelului de combustibil: | Da |
| Sistemul AutoTune: | Da |
| Functia de retentie piulitelor sinei de ghidare: | Da |
| Carter din magneziu: | Da |
| Design îngust: | Da |
Niciun comentariu